MENU

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Warszataty WenDo dla specjalistek pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie 11-12.04.2016r.

Dzisiaj, w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gorzycach rozpoczęły się dwudniowe warsztaty WenDo dla specjalistek pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Oprócz specjalistek z SOW w zajęciach brały udział także Panie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach, Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Tarnobrzegu oraz Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Stalowej Woli.
Atmosfera w czasie zajęć, podczas wspólnego obiadu i po zajęciach była bardzo przyjemna, a niektóre ćwiczenia były słyszalne w całym budynku:)
Jutro kolejny dzień warsztatów. Powodzenia!
 
WenDo jest metodą, która łączy samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że wielkie znaczenie przywiązuje do asertywności. Na WenDo wychodzimy z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (to znaczy naruszać naszego poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania.