MENU

niedziela, 4 grudnia 2016

10 lat Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

To już 10 lat istnienia Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Polsce. Z tej okazji SOW w Korytnikach organizuje Jubileuszową Konferencję o zasięgu wojewódzkim. W naszym województwie jest aż 4 SOW-y: w Gorzycach, Korytnikach, Lesku i Nowej Sarzynie.  

Ten Jubileusz połączony jest  z kolejną już Uroczystą Galą wręczenia wyróżnień w postaci statuetek SOW-ik i SUPER SOW-ik`2016 wybranym (przez Kapitułę Konkursową) osobom/instytucjom, spośród nadesłanych kandydatur z całego województwa podkarpackiego.
Konkurs, który odbędzie się po raz trzeci, jest adresowany do osób szczególnie angażujących się w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, reagujących oraz bezpośrednio zaangażowanych w pomoc osobom w potrzebie.
Udział w konkursie – zgłoszenie kandydata jest swoistym wyróżnieniem, nagrodą w postaci możliwości zdobycia statuetki przez osobę szczególnie zaangażowaną w pomoc i pracę na rzecz osób doznających przemocy w rodzinie. 

Te wydarzenia jak i wiele innych w dużej mierze realizowane są dzięki energii i zaangażowaniu Dyrektora Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach - Pan Piotr Hryniszyn.